Чэмпіянат Еўропы па валейболе сярод мужчын 2021

Матэрыял з Вікіпедыі - вольнай энцыклапедыі
Перайсці да навігацыі Перайсці да пошуку
Чэмпіянат Еўропы па валейболе сярод мужчын 2021
Падрабязнасці чэмпіянату
Месца правядзення Польшча , Чэхія , Эстонія Фінляндыя
Гарады Кракаў , Гданьск , Катавіцэ , Острава , Талін , Тампэрэ
Стадыёны 6
Тэрміны адборачнага турніру 30 жніўня 2020 - 16 мая 2021
Тэрміны фінальнага турніру 1-19 верасня 2021
Колькасць удзельнікаў 37
у фінальнай стадыі 24
Статыстыка чэмпіянату

Фінальны раунд XXXII чэмпіянату Еўропы па валейболе сярод мужчынскіх каманд праходзіць з 1 па 19 верасня 2021 года ў Польшчы , Чэхіі , Эстоніі і Фінляндыі . Другі раз запар еўрапейскае першынство праводзіцца ў чатырох краінах з удзелам 24 нацыянальных зборных. Чэмпіёнскае званне абараняе зборная Сербіі .

Кваліфікацыя

Спосаб кваліфікацыі Каманды Спосаб кваліфікацыі Каманды
Арганізатары Польшча Польшча Па выніках адборачнага турніру Група A Нідэрланды Нідэрланды
Чэхія Чэхія Група B Балгарыя Балгарыя
Эстонія Эстонія Група C Турцыя Турцыя
Фінляндыя Фінляндыя Група D Латвія Латвія
Па выніках чэмпіянату Еўропы-2019 Сербія Сербія Група E Славакія Славакія
Славенія Славенія Група F Чарнагорыя Чарнагорыя
Францыя Францыя Група G Партугалія Партугалія
Расія Расія З другіх месцаў у групах Сьцяг Паўночнай Македоніі Паўночная Македонія
Італія Італія Іспанія Іспанія
Украіна Украіна Грэцыя Грэцыя
Германія Германія Харватыя Харватыя
Бельгія Бельгія Беларусь Беларусь

Фінальны раунд

Арэны

Матчы фінальнага раунда чэмпіянату Еўропы праходзяць у шасці гарадах чатырох краін. Польшча , Чэхія , Эстонія і Фінляндыя прымаюць матчы адной з груп папярэдняга этапа. Па чатыры гульні 1/8 фіналу і па два чвэрцьфіналы будуць прымаць гарады Гданьск і Астрава . Паўфінальныя і фінальныя паядынкі пройдуць у Катавіцы .

Група A 1/8, 1/4 фіналу 1/2 фіналу, фінал
Кракаў Гданьск Катавіцэ
Таўрон Арэна Кракаў Ergo Arena Сподек
Умяшчальнасць: 15 030 Умяшчальнасць: 11 409 Умяшчальнасць: 11 500
Kraków Arena z lotu ptaa.JPG GdanskSopot ErgoArena 20110603.jpg Katowice-Spodek (4).jpg
Група B 1/8, 1/4 фіналу
Острава
Ostravar Арэна
Умяшчальнасць: 10 000
Ostrava, Ostravar Aréna (cropped).jpg
Група C
Тампэрэ
Лядовы палац (Тампэрэ)
Умяшчальнасць: 7 300
Hakametsä I ulkoa.jpg
Група D
Талін
Саку-суурхаль
Умяшчальнасць: 7 200
Saku Suurhall.jpg

Папярэдні этап

Лёсаванне адбылося 27 мая 2021 года ў Хельсінкі . У чатырох групах згуляюць па шэсць каманд. Чатыры найлепшыя з кожнай групы выходзяць у 1/8 фіналу. Далей зборныя правядуць матчы на ​​выбыванне і вызначаць у фінале пераможцы - чэмпіёна Еўропы 2021 года.

Група A

Матчы Акуляры Сэты Мячы
У (3:2) П (2:3) У П В:П У П В:П
1. Польшча Польшча 4 (1) 0 (0) 11 12 4 3,000 378 325 1,163
2. Сербія Сербія 3 (0) 1 (1) 10 11 5 2,200 376 333 1,129
3. Украіна Украіна 2 (2) 1 (0) 4 6 7 0,857 290 280 1,036
4. Бельгія Бельгія 1 (0) 3 (1) 4 6 9 0,667 317 335 0,946
5. Партугалія Партугалія 1 (1) 3 (1) 3 7 11 0,636 360 412 0,874
6. Грэцыя Грэцыя 0 (0) 3 (1) 1 3 9 0,333 245 281 0,872
Дата Час Рахунак Сэты Справаздача
1 2 3 4 5
2.09 14:30 Грэцыя Грэцыя 2:3 Украіна Украіна 25:22 24:26 25:22 19:25 6:15 Справаздача
17:30 Польшча Польшча 3:1 Партугалія Партугалія 25:16 22:25 25:16 25:19 Справаздача
20:30 Бельгія Бельгія 1:3 Сербія Сербія 13:25 18:25 25:21 20:25 Справаздача
3.09 17:30 Бельгія Бельгія 2:3 Партугалія Партугалія 23:25 22:25 25:20 25:18 13:15 Справаздача
20:30 Украіна Украіна 0:3 Сербія Сербія 25:27 24:26 21:25 Справаздача
4.09 17:30 Бельгія Бельгія 3:0 Грэцыя Грэцыя 25:16 25:22 25:22 Справаздача
20:30 Сербія Сербія 2:3 Польшча Польшча 21:25 25:23 25:20 20:25 14:16 Справаздача
5.09 17:30 Партугалія Партугалія 2:3 Украіна Украіна 18:25 23:25 25:21 26:24 11:15 Справаздача
20:30 Грэцыя Грэцыя 1:3 Польшча Польшча 15:25 22:25 25:20 24:26 Справаздача
6.09 17:30 Партугалія Партугалія 1:3 Сербія Сербія 15:25 21:25 25:22 17:25 Справаздача
20:30 Польшча Польшча 3:0 Бельгія Бельгія 25:18 26:24 25:16 Справаздача
7.09 17:30 Сербія Сербія 0:0 Грэцыя Грэцыя [ Справаздача]
20:30 Украіна Украіна 0:0 Бельгія Бельгія [ Справаздача]
8.09 17:30 Польшча Польшча 0:0 Украіна Украіна [ Справаздача]
20:30 Грэцыя Грэцыя 0:0 Партугалія Партугалія [ Справаздача]

Група B

Матчы Акуляры Сэты Мячы
У (3:2) П (2:3) У П В:П У П В:П
1. Італія Італія 3 (0) 0 (0) 9 9 1 9,000 243 180 1,350
2. Славенія Славенія 2 (0) 1 (0) 6 7 3 2,333 236 194 1,216
3. Балгарыя Балгарыя 2 (1) 1 (0) 5 7 5 1,400 258 251 1,028
4. Чэхія Чэхія 1 (0) 2 (1) 4 6 7 0,857 270 287 0,941
5. Беларусь Беларусь 1 (0) 2 (0) 3 3 7 0,429 194 235 0,826
6. Чарнагорыя Чарнагорыя 0 (0) 3 (0) 0 0 9 0,000 174 228 0,763
Дата Час Рахунак Сэты Справаздача
1 2 3 4 5
3.09 14:15 Італія Італія 3:0 Беларусь Беларусь 25:18 25:12 25:15 Справаздача
17:15 Чарнагорыя Чарнагорыя 0:3 Балгарыя Балгарыя 22:25 17:25 25:27 Справаздача
20:15 Чэхія Чэхія 3:1 Славенія Славенія 26:24 25:18 14:25 25:19 Справаздача
4.09 16:00 Чарнагорыя Чарнагорыя 0:3 Славенія Славенія 17:25 16:25 16:25 Справаздача
19:00 Беларусь Беларусь 3:1 Чэхія Чэхія 25:20 19:25 25:21 25:19 Справаздача
5.09 16:00 Чэхія Чэхія 2:3 Балгарыя Балгарыя 10.25 25:23 25:18 24:26 11:15 Справаздача
19:00 Італія Італія 3:0 Чарнагорыя Чарнагорыя 25:17 25:20 26:24 Справаздача
6.09 15:45 Балгарыя Балгарыя 1:3 Італія Італія 19:25 18:25 25:17 12:25 Справаздача
19:00 Славенія Славенія 3:0 Беларусь Беларусь 25:20 25:20 25:15 Справаздача
7.09 16:00 Славенія Славенія 0:0 Балгарыя Балгарыя [ Справаздача]
19:00 Чарнагорыя Чарнагорыя 0:0 Чэхія Чэхія [ Справаздача]
8.09 15:45 Італія Італія 0:0 Славенія Славенія [ Справаздача]
19:00 Беларусь Беларусь 0:0 Чарнагорыя Чарнагорыя [ Справаздача]
9.09 16:00 Балгарыя Балгарыя 0:0 Беларусь Беларусь [ Справаздача]
19:00 Чэхія Чэхія 0:0 Італія Італія [ Справаздача]

Група C

Матчы Акуляры Сэты Мячы
У (3:2) П (2:3) У П В:П У П В:П
1. Нідэрланды Нідэрланды 3 (0) 1 (1) 10 11 4 2,750 349 332 1,051
2. Турцыя Турцыя 3 (0) 1 (0) 9 10 5 2,000 374 336 1,113
3. Фінляндыя Фінляндыя 2 (0) 1 (0) 6 7 4 1,750 254 237 1,072
4. Расія Расія 2 (1) 1 (0) 5 7 6 1,167 294 272 1,081
5. Іспанія Іспанія 1 (0) 3 (0) 3 4 10 0,400 322 348 0,925
6. Сьцяг Паўночнай Македоніі Паўночная Македонія 0 (0) 4 (0) 0 2 12 0,167 282 350 0,806
Дата Час Рахунак Сэты Справаздача
1 2 3 4 5
1.09 19:00 Фінляндыя Фінляндыя 3:1 Сьцяг Паўночнай Македоніі Паўночная Македонія 25:20 25:15 24:26 25:22 Справаздача
2.09 17:00 Расія Расія 1:3 Турцыя Турцыя 27:29 25:16 21:25 19:25 Справаздача
20:00 Нідэрланды Нідэрланды 3:0 Іспанія Іспанія 25:23 26:24 25:22 Справаздача
3.09 17:00 Турцыя Турцыя 3:1 Іспанія Іспанія 25:16 29:31 27:25 25:23 Справаздача
20:00 Нідэрланды Нідэрланды 3:0 Сьцяг Паўночнай Македоніі Паўночная Македонія 25:20 25:18 25:22 Справаздача
4.09 14.00 Іспанія Іспанія 0:3 Фінляндыя Фінляндыя 19:25 20:25 18:25 Справаздача
17:30 Нідэрланды Нідэрланды 2:3 Расія Расія 13:25 25:19 21:25 25:21 13:15 Справаздача
5.09 14.00 Паўночная Македонія Сьцяг Паўночнай Македоніі 0:3 Турцыя Турцыя 22:25 12:25 15:25 Справаздача
17:30 Расія Расія 3:1 Фінляндыя Фінляндыя 22:25 25:15 25:23 25:17 Справаздача
6.09 17:00 Паўночная Македонія Сьцяг Паўночнай Македоніі 1:3 Іспанія Іспанія 23:25 25:21 28:30 15:25 Справаздача
20:00 Турцыя Турцыя 1:3 Нідэрланды Нідэрланды 25:22 25:27 25:27 23:25 Справаздача
7.09 17:00 Іспанія Іспанія 0:0 Расія Расія [ Справаздача]
20:00 Фінляндыя Фінляндыя 0:0 Нідэрланды Нідэрланды [ Справаздача]
8.09 17:00 Расія Расія 0:0 Сьцяг Паўночнай Македоніі Паўночная Македонія [ Справаздача]
20:00 Фінляндыя Фінляндыя 0:0 Турцыя Турцыя [ Справаздача]

Група D

Матчы Акуляры Сэты Мячы
У (3:2) П (2:3) У П В:П У П В:П
1. Францыя Францыя 3 (0) 0 (0) 9 9 1 9,000 247 214 1,154
2. Германія Германія 2 (0) 1 (0) 6 7 3 2,333 248 204 1,216
3. Латвія Латвія 1 (0) 2 (2) 5 7 7 1,000 300 314 0,955
4. Славакія Славакія 1 (1) 2 (1) 3 5 8 0,625 259 281 0,922
5. Эстонія Эстонія 1 (1) 2 (0) 2 4 8 0,500 259 263 0,985
6. Харватыя Харватыя 1 (1) 2 (0) 2 3 8 0,375 229 266 0,861
Дата Час Рахунак Сэты Справаздача
1 2 3 4 5
1.09 19:00 Эстонія Эстонія 1:3 Латвія Латвія 23:25 22:25 25:16 21:25 Справаздача
3.09 17:00 Харватыя Харватыя 0:3 Германія Германія 20:25 13:25 19:25 Справаздача
20:00 Францыя Францыя 3:0 Славакія Славакія 25:22 25:20 25:19 Справаздача
4.09 16:00 Славакія Славакія 2:3 Эстонія Эстонія 27:25 25:22 18:25 14:25 13:15 Справаздача
19:00 Харватыя Харватыя 3:2 Латвія Латвія 28:30 25:20 23:25 31:29 15:11 Справаздача
5.09 16:00 Эстонія Эстонія 0:3 Германія Германія 19:25 16:25 21:25 Справаздача
19:00 Францыя Францыя 3:0 Харватыя Харватыя 25:15 25:16 26:24 Справаздача
6.09 17:00 Латвія Латвія 2:3 Славакія Славакія 18:25 25:23 25:13 19:25 7:15 Справаздача
20:00 Германія Германія 1:3 Францыя Францыя 29:31 25:15 22:25 22:25 Справаздача
7.09 17:00 Латвія Латвія 0:0 Германія Германія [ Справаздача]
20:00 Харватыя Харватыя 0:0 Эстонія Эстонія [ Справаздача]
8.09 17:00 Славакія Славакія 0:0 Харватыя Харватыя [ Справаздача]
20:00 Францыя Францыя 0:0 Латвія Латвія [ Справаздача]
9.09 17:00 Германія Германія 0:0 Славакія Славакія [ Справаздача]
20:00 Эстонія Эстонія 0:0 Францыя Францыя [ Справаздача]

Плэй-оф

1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фінал
11 верасня, Гданьск
A1 0
14 верасня, Гданьск
C4 0
0
11 верасня, Гданьск
0
C2 0
18 верасня, Катавіцэ
A3 0
0
13 верасня, Острава
0
D1 0
15 верасня, Острава
B4 0
0
13 верасня, Острава
0
B2 0
19 верасня, Катавіцэ
D3 0
0
12 верасня, Гданьск
0
C1 0
14 верасня, Гданьск
A4 0
0
12 верасня, Гданьск
0
A2 0
18 верасня, Катавіцэ
C3 0
0
12 верасня, Острава
0 Трэцяе месца
B1 0
15 верасня, Острава 19 верасня, Катавіцэ
D4 0
0 0
12 верасня, Острава
0 0
D2 0
B3 0

1/8 фіналу

Дата Час Рахунак Сэты Справаздача
1 2 3 4 5
11.09 0:0 [ Справаздача]
0:0 [ Справаздача]
12.09 0:0 [ Справаздача]
0:0 [ Справаздача]
0:0 [ Справаздача]
0:0 [ Справаздача]
13.09 0:0 [ Справаздача]
0:0 [ Справаздача]

1/4 фіналу

Дата Час Рахунак Сэты Справаздача
1 2 3 4 5
14.09 17:00 0:0 [ Справаздача]
0:0 [ Справаздача]
15.09 0:0 [ Справаздача]
0:0 [ Справаздача]

1/2 фіналу

Дата Час Рахунак Сэты Справаздача
1 2 3 4 5
18.09 17:00 0:0 [ Справаздача]
0:0 [ Справаздача]

Матч за 3-е месца

Дата Час Рахунак Сэты Справаздача
1 2 3 4 5
19.09 17:30 0:0 [ Справаздача]

Фінал

Дата Час Рахунак Сэты Справаздача
1 2 3 4 5
19.09 20:30 0:0 [ Справаздача]

Прызёры

Золата Срэбра Бронза

Выніковае становішча

Месца Каманда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

Глядзіце таксама

Спасылкі